Res Oeconomica
Tel: 570-200-417, 570-200-491      Email: biuro@resoeconomica.pl     
 • Kredyty Gotówkowe

  Kredyty gotówkowe

 • Kredyty Firmowe

  Kredyty firmowe

 • Faktoring

  Faktoring

 • Leasing

  Leasing

 • O firmie Res Oeconomica

  O nas

 • Kontakt Res Oeconomica

  Skontaktuj się z nami.

Faktoring

Faktoring jest narzędziem finansowym, które ma zapewnić Państwa firmie jak najlepszą płynność finansową. Polega on na tym, że instytucja udzielająca finansowania (Faktor) udziela Państwu finansowania na podstawie faktur przychodowych. Faktor wypłaca od 80% do 100% wartości faktur nie czekając na zapłatę kontrahenta. Dla firm z dłuższym stażem w danej instytucji finansowej czy podczas dłuższej relacji z kontrahentem, jest możliwość podobnego finansowania również dla faktur kosztowych klienta.

Faktoring wierzytelnościowy niepełny

Jest to transakcja, gdzie faktor nie przejmuje ryzyka niewypłacalności (braku zapłaty za wystawione faktury) kontrahentów swojego klienta. W takim wypadku faktor po wymagalnym terminie określonym w umowie żąda zwrotu wypłaconej kwoty z danej faktury od klienta.

Faktoring wierzytelnościowy pełny

Jest to transakcja, gdzie faktor przejmuje ryzyko niewypłacalności dłużnika i w przypadku, gdy dłużnik nie jest w stanie spłacić wierzytelności (zapłacić za fakturę), faktor nie ma prawa żądać od klienta zwrotu wypłaconej kwoty za daną fakturę. Ta forma faktoringu jest korzystniejsza dla przedsiębiorcy, ponieważ korzysta on z szybko wypłaconych pieniędzy i nie musi się martwić, że faktor nagle zażąda zwrotu środków.

Faktoring odwrotny

Najprościej mówiąc jest to dokładnie odwrócenie sytuacji w stosunku co do faktoringu wierzytelnościowego. Tu faktor finansuje faktury kosztowe naszej firmy, czyli nasze należności wobec kontrahentów. Czyli firma faktoringowa opłaca nasze faktury kosztowe za surowce, towary czy usługi, które wykorzystujemy w naszej działalności, a my tym samym zyskujemy dłuższy czas na opłacenie ich, ale już na poczet firmy faktoringowej.
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami
RES OECONOMICA SP. Z O.O.

ul. Barczewskiego 1
10-061 Olsztyn
kom: + 48 570 200 417
kom. + 48 570 200 491
biuro@resoeconomica.pl
Imię: Nazwisko:
Telefon: Email:
Treść: